Фестиваль-конкурс молодих виконавців народної музики «Світанок талантів», який проводився 13 квітня в Луганській державній академії культури і мистецтв, став дійсним святом народної музичної творчості. Він проводиться другий раз і в цьому році розширився, залучивши до участі як вокалістів, так і виконавців на народних інструментах. Фестиваль з’єднав в єдину родину і дітей, і дорослих людей, не байдужих до народного пісенного та інструментального мистецтва.
З усіх куточків Луганської області з’їхалися талановиті діти, їх батьки, викладачі і керівники вокальних і інструментальних колективів – географія конкурса досить широка. Учасники конкурсу навчаються як в музичних, загальноосвітніх школах творчої спрямованості, так і виховуються у ансамблях, оркестрах та інших творчих колективах будинків культури та сільських клубів.
Під час конкурсних прослуховувань керівники ансамблів, викладачі мали щасливу змогу обмінятися досвідом, налагодити творчі контакти та зв’язки.
Конкурсні прослуховування проводилися за номінаціями:
«Народне пісенне мистецтво» (голови журі – керівник народного театру пісні «Легенда» Комарова М. В., Полєха Л. П., доцент кафедри музично-теоретичних дисциплін ЛДАКМ Тєрємова Т. І.),
«Народне інструментальне мистецтво» (голови – заслужений працівик культури України Князєв О. І., Сємєнюта В. О.)
категорія А (10 – 13 років),
категорія В (14 – 17 років).
В конкурсі брали участь як виконавці-солісти, так і ансамблі, оркестри.
Члени журі з задоволенням відзначають підвищення виконавської майстерності конкурсантів, оригінальні інтерпретації народних пісень цікаві аранжування та інструментовки музичних творів. Звучання народних пісень і пісень, написаних українськими композиторами у виконанні багатьох талановитих дітей було яскравим, емоційним, сповненим душевної теплоти, тонким відчуттям ладу, гармонії, мелодії та метро-ритму народної пісні, манери народного співу.
Так, переможцями конкурсу в номінації «Народне пісенне мистецтво» стали Макарова Євгенія (м. Луганськ) гран-при, Долгушева Марія (м. Рубіжне), Ліхота Ганна (м. Алчевськ), Захарова Вероніка (с. Новотошківка) – І премія, Попова Ольга (м. Брянка), Захарчук Катерина (м. Луганськ) – ІІ премія, Рубан Вадим (м. Рубіжне), Лізенко Валерія (м. Луганськ), Савченко Марія (м. Свердловськ) – ІІІ премія.
Серед найбільш яскравих ансамблів та оркестрів слід відзначити ансамблі «Джерельце» (м. Алчевськ), «Веснянки» (м. Алчевськ), «Забавушка» (м. Луганськ), «Камертон» (м. Рубіжне), «Калинушка» (м. Алчевськ), оркестр «Пюпітр» (м. Луганськ) та ін.
Переможцями конкурсу в номінації «Інструментальне мистецтво» стали: Зенцев Владислав (м. Луганськ) – I місце, Кравченко Євгенія (м. Алчевськ) та Єршов Артур (м. Луганськ) – II місце, Митрофанов Андрій (м. Рубіжне) – III місце.
Приємно відзначити, що серед керівників конкурсантів були і випускники коледжу, це: Колесніков В. М., Рогозін Б. М., Пархоменко В. В., Бокша І. Б., Мічко І. Я. Плідна праця цих викладачів вже багато років привертає до себе увагу насамперед творчими та професійними успіхами в вихованні юних музикантів.
Почуттям щастя і радості наповнювались серця не тільки глядачів в концертній залі, а й суворого журі, від чудового співу дитячих голосів, гармонічного звучання бандур, домр, ксилофону, гітари, які лунали на цьому святі.
Велика подяка викладачам з Алчевська, Рубіжного, Кіровська, Брянки, Старобільська, Свердловська, обласного центру та інших міст і сіл, які гарно підготували своїх вихованців до конкурсного виступу.
Фестиваль-конкурс сприяє відродженню та популяризації традиційного народного музичного мистецтва Луганщини, підтримці талановитої молоді та створенню умов для всебічного розвитку її творчих здібностей.
Фестиваль-конкурс «Світанок талантів» підтвердив свою значущість, бо він не тільки відкриває таланти, але й допомагає виховувати молодь, відкриває перед нею скарбниці духовної культури нашого народу.